O prkně

Velikost

Rozhodli jsme se vyrábět prkno, které je vhodné pro celou rodinu. Nejdříve jsme zkoušeli prkno menších rozměrů, ale postupně jsme zjistili, že nám s počtem dětí, které se na něj sápou, a našich nápadů, jak jej využít, vyhovuje spíše prkno větší a více zahnuté. Ale ne zas moc, aby na něm mohli řádit i ti nejmenší. Naše prkno má velikost 110 cm na 30 cm. 110 cm je délka zahnutého prkna, vzdušnou čarou to dělá zhruba 90 cm.

Pro koho prkno je?

Houpací prkno je vhodné i pro dospělé a více dětí. Razíme cestu minimalismu. Když už do domácnosti něco koupíte, ať věc slouží více lidem a má více funkcí. Ať s vámi hračky rostou, a jsou k užitku nejlépe i dospělým. Důležitý parametr načich výrobků je také ten, aby se hodily do domácnosti jako dekorace / nábytek.

Nosnost

Děda, vnuk + dvě kočky. :) Chtěli jsme, aby prkno uneslo celou rodinu, a myslíme, že se nám to povedlo. Nosnost 250 Kg. I když na něm skáčete.

Materiál

Dřevo: 4 vrstvy tenkého bukového dřeva ručně opracované v lokálním stolařství. Prkno je odolné, vydrží i náročné užívání - vyzkoušeno mnoha spokojenými zákazníky i vlastními silami celé naší rodiny. Pokud se na něm přeci jen udělá nějaký šrám, není nic jednoduššího než vysmirglovat a přetřít znova vhodným olejem / lakem. Rádi vám poradíme, jak na to.

Povrchová úprava: Přírodní Osmo - transparentní, hedvábně matný čistý vosk, na bázi přírodních olejů a směsi vosků. Nátěr je vodoodpudivý. a vysoce trvanlivý. Proniká obzvlášť hluboko do dřeva, takže prkno chrání v největším možném rozsahu. Podporuje zdravé bydlení - je šetrný k přírodě, vaší domácnosti i zdraví. Vhodný pro kontakt s malými dětmi. 

Od obalu po obsah

Víme, že e-shopy a firmy obecně jsou jedny z největších tvůrců odpadu. To se nám nelíbí a nechceme se stát dalšími v řadě.

Vy žádný odpad navíc v domácnosti nesnesete! Ani žádné další zbytečné věci. Proto se snažíme, abyste dostali se zbožím jen minimum obalu. Ten navíc dále využijete.

Proto naše výrobky nebalíme do bublinky. Co lze, snažíme se zabalit nejdříve do látky. Látkový obal dokáže většinu produktů ochránit před hrubým poškozením. A vy můžete látku dále využít.

Dále používáme obalový papír, je to ten recyklovaný, případně dále zužitkovatelný.

Co můžete s obaly od nás dělat?

 • pokreslete je
 • poskládejte z něj zvířátko, které bude jen vaše
 • zapalte s nimi oheň
 • ušijte z něj peřinu pro plyšáka
 • zabalte do nich dárky

Nebo něco úplně jiného. A pak nám o tom napište, nebo ještě lépe, pošlete nám fotku!

Děkujeme :)

Houpací prkno od dědy

Toto je příběh našeho houpacího prkna.

Jsme na něj pyšní, protože si myslíme, že je prostě nejlepší na světě (Ano, měli bychom být skromnější...)

Začalo to takto:

 • Gábi má syna Matěje.
 • Matěj má dědu Zdeňka.
 • Děda Zdeněk má pár šikovných rukou a hlavně stolařskou dílnu.

Jednou Matěj dostal od dědy k prvním narozeninám takovou podivnou houpačku. No, ze začátku to byla spíše jen autodráha a schovka.

Teď už je Matějovi skoro 5 let a na prkně se hlavně houpe nebo z něj skáče a dělá blbosti.

No, a Matějovi kamarádi pořád na to - já chci taky jedno! 

 • A tak jsme nadělovali. A nejen o Vánocích.
 • Vyrobili jsme už desítky prken pro známé a známé našich známých.
 • A jejich sousedy.

A začalo nás to bavit. Hlavně díky tomu, že jsme přišli na to, jaké rozměry by to nejlepší prkno na světě mělo mít. A co by vše mělo umět a zvládat. 

Mezitím jsme se poznali s Petrem a Verčou, kteří vymýšlejí a vyrábějí dětské hry.

A tak jsme tady my tři, houpací prkna a spousty nápadů do budoucna. 

A dětí všude kolem :) Potřebujeme přece testery!

 

Číst článek
1 položek celkem