Bezpečnostní pokyny k používání houpacího prkna

Bezpečnostní pokyny a pokyny k údržbě

Než se pustíte do zábavy s naším Hahalua prkýnkem, přečtěte si prosím následující řádky. Pokud vám nebude něco jasné, ozvěte se nám, rádi poradíme.

  1. Hahalua houpací prkénko není hračka. Nedisponuje proto certifikáty, která jsou pro hračku nutné. Proto k němu prosím tak přistupujte - při jeho využívání dětmi je vždy zapotřebí, aby na ně dohlížela dospělá osoba.
  2. Prkna mají nosnost 200 kg, nepřekračujte prosím tuto hranici.
  3. Učte děti, aby na prkno chodily vždy bosé. Nikdy ne v ponožkách (ani těch protiskluzových), punčoškách, či papučkách. Nejbezpečnější varianta je, aby dítko bylo vždy bosky.
  4. Vždy zkontrolujte, na jaký povrch prkno umisťujete - případné nerovnosti povrchu můžou způsobit, že prkno bude ujíždět, nebude stabilní, případně se poškrábe.
  5. Vždy dbejte na to, aby prkno bylo v dostatečné vzdálenosti od ostatních předmětů, o které by se mohlo dítě či dospělý při používání prkna uhodit.
  6. Naše prkno nepatří ven, nechte ho prosím doma, jedině tak zajistíte, že vám vydrží roky rokoucí.
  7. Nikdy nenechávejte děti s prknem samotné. Mějte je na očích. Jedině tak předejdete možným úrazům, protože jak je známo, děti mají velkou fantazii a někdy se jim může zdát, že bouchat hlavou do kusu dřeva je ten nejlepší nápad. 
  8. Prkýnka v případě potřeby očistěte navlhčeným hadříkem, nepoužívejte chemikálie, které by mohly povrch prkna poškodit.
  9. Nikdy nenamáčejte prkno přímo do vody, dřevo by nasáklo vodu a poškodilo by se celé prkno.